• DEŇ ZEME

22.apríla oslavujeme sviatok Deň Zeme. Každoročne si ho pripomínajú deti z Materskej školy na Linzbothovej ulici v Bratislave.

Tento rok zostavili plagát zemegule vystrihnutím veľkej planéty z výkresu, plochu planéty vytvorili nalepovaním pokrčeného zeleného a modrého krepového papiera.

Ochranu životného prostredia si však pripomínajú neustále. Každý deň triedia odpad do veľkých tašiek umiestnených vzadu v triede. Do modrej tašky vkladajú pokreslené papiere, do žltej pasty a do oranžovej tašky prázdne nápojové kartóny.

Aj týmto spôsobom si deti už v predškolskom veku rozvíjajú vzťah ochrany našej planéty.

Alena Farkašová, učiteľka z MŠ Linzbothova, 8. trieda

• Súťaž "Čerstvé hlavičky"

Zapojili sme sa do súťaže o čerstvú zeleninu a ovocie na celý školský rok, pre celú materskú školu (Linzbothova, Dudvážska, Latorická).

Informácie k hlasovaniu:

Hlasovanie bude prebiehať od 28.4.-1.6.2022 na stránke www.cerstvehlavicky.sk

Hlasovať:

- môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke

- je možné každý deň, pričom každý deň je možné zahlasovať raz za školu a raz za škôlku. Teda každý môže v jeden deň odovzdať max. 2 hlasy (z toho 1 škole a 1 škôlke)

- môžete nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny

Návod ako sa na stránke registrovať a ako hlasovať, nájdete  v prílohe.

Ďakujeme za váš každodenný hlas.

Vedenie MŠ