• Nástup dieťaťa do MŠ rodičov, ktorí nie sú v režime OP

nakoľko sa musíme riadiť novými pravidlami, môžu do budovy MŠ vstupovať iba rodičia v režime OP (očkovaný, prekonaný).

Ak nepatríte do tejto skupiny OP, môže Vaše dieťa chodiť aj naďalej do MŠ, avšak za určitých podmienok.

Zo strany rodičov je potrebné zabezpečiť osobu v režime OP, ktorá bude ich dieťa sprevádzať do MŠ a z MŠ. K tomu je potrebné doložiť splnomocnenie pre dané osoby.

Prosím všetkých rodičov o toleranciu a trpezivosť pri kontrole režimu OP.

Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa.

Mgr. Eva Elexová

riaditeľka

• Zimné prázdniny

Termín zimných prázdnin:

od 23. decembra 2021 do 7. januára 2022 (vrátane) bude prerušená prevádzka materskej školy.

Nástup detí do MŠ - 10. januára 2022 (pondelok).

Vedenie MŠ.

• MŠ Linzbothova- Mikulášska jazda

Vážení rodičia a milé deti, 9.12 a 10.12.2021 nás čaká
            Mikulášska jazda v okolí Podunajských Biskupíc,
            následné fotografovanie samozrejme s  Mikulášom a prevzatie Mikulášskych balíčkov.

9.decembra 2021 (štvrtok)

od 8:30 – 8:55 hod - 1. trieda
             od 9:00 – 9:25 hod - 2. trieda
             od 9:30 – 9:55 hod - 7. trieda
             od 10:00 – 10:25 hod - 5. trieda
             od 10:30 – 10:55 hod - 8. trieda

10. decembra 2021 (piatok)

od 8:30 – 8:55 hod - 4. trieda
             od 9:00 – 9:25 hod - 10. trieda
             od 9:30 – 9:55 hod - 9. trieda
             od 10:00 – 10:25 hod - 3. trieda
             od 10:30 – 10:55 hod – 6. trieda

V jednom vagóniku je jedna trieda so svojimi pani
            učiteľkami. Vláčik po každej triede bude vydezinfikovaný,
            všetci prítomní, Mikuláš, aj šofér budú mať respirátor.

• MŠ Linzbothova- Exkurzia do sadu

Vážení rodičia a milé deti,

3.11. a  5.11.2021 sa zúčastníme exkurzie do ovocných sadov v Dunajskej Lužnej.

3. november 2021 (streda)

1. a 10. trieda odchod autobusu o 8:00 h

3.11.2021 exkurzia od 9:00-10:00 h

4. a 5. trieda odchod autobusu o 9:00 h

3.11.2021 exkurzia od 10:00-11:00 h

5. november 2021 (piatok)

6. a 9. trieda odchod autobusu o 8:00 h

5.11.2021 exkurzia od 9:00-10:00 h

3. a 8. trieda odchod autobusu o 9:00 h

5.11.2021 exkurzia od 10:00-11:00 h

Priama exkurzia v jabloňových sadoch bude trvať 1 hodinu. Deti získajú nové vedomosti o pestovaním jabloní, o chorobách a škodcoch, ktoré jablká poškodzujú. Dozvedia sa aké vitamíny jabĺčka obsahujú.

Prosíme do ruksaku zbaliť pitie, podľa počasia pršiplášť, vhodnú obuv a rúško. Rodičia, ktorých deti majú alergiu na jablká, aby to nahlásili pani učiteľke v triede.

• MŠ Dudvážska- oznam

Vážení rodičia z Dudvážskej,

oznamujeme všetkým rodičom detí - lienky a mravce, aby venovali zvýšenú pozornosť deťom, nakoľko sa v MŠ vyskytlo jedno pozitívne testované dieťa, ktoré bolo v materskej škole len v pondelok 18. 10. 2021.

Ďakujeme.

• Oznam MŠ Dudvážska

Vážení rodičia z Dudvážskej,

dňa 21. 10. 2021 v elokovanom pracovisku na Dudvážskej 4 sa vyskytla havária plynu, preto Vám
            oznamujeme, že dňa 22. 10. (zajtra, v piatok) budú haváriu odstraňovať. Z toho dôvodu bude
            prevádzka materskej školy obmedzená iba do 12,00 hod. Deti dostanú desiatu, ale nedostanú obed.
            Prosíme rodičov, aby si vyzdvihli svoje dieťa do 12,00 hod.

Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

• Súťaž tekvíc

Naša materská škola sa zúčastnila súťaže o najkrajšiu vyrezávanú tekvicu, ktorú organizuje Miestny úrad Podunajské Biskupice. V prílohe môžete vidieť fotky našich výtvorov.

• Oznam jedálne

Važení rodičia,

z dôvodu opakujúcich sa absencií detí a cysokej chorobnosti v našej MŠ, je povinnosťou rodiča obedy svojim deťom odhlásiť.

Doporučujeme stiahnuť si do mobilného telefónu aplikáciu JEDÁLEŇ (Ľubomír Gašparik), alebo cez stránku www.eskoly.sk, pomocou ktorej je tento úkon veľmi jednoduchý. Pri odhlásení sa z obeda, sa súčastne odhlasujete aj z desiaty a olovrantu.

Ďalej upozorňujeme rodičov na včasné úhrady stravy a to vždy do 10. dňa v mesiaci!!

Vedenie MŠ Linzbothova a vedúca ŠJ