• MŠ Linzbothova - NAŠE MESTO

Vďaka iniciatíve učiteliek z MŠ Linzbothova, sme získali 460 eur z grantu Naše Mesto.

Dňa 17.6.2022 príde na náš školský dvor 80 dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu skrášliť okolie materskej školy a pomôžu nám s drobnými prácami. Bude pre nich prichystané občerstvenie a dobrá nálada.

• MŠ Linzbothova- Kurz plávania

Od 6.6.2022 do 10.6.2022 bude prebiehať kurz plávania, pre deti 5-6- ročné. Plavecký kurz prebieha v Petržalskej plavárni, organizuje ho spoločnosť Happy Kids.

Dieťa potrebuje:

• plavky
            • plavecké okuliare
            • plaveckú čiapku
            • šľapky
            • uterák

Priebeh hodiny:

• rozcvička

• plavecký výcvik

• zohriatie sa v teplom bazéne

Dĺžka bazénu: 25 m

Teplota vody: 28 stupňov

Adresa:  Tupolevova 7

Viac informácií nájdete: https://happykids.sk/sk/plavanie/plavaren-petrzalka-jiraskova/

• MŠ Linzbothova - Zdravé oči v materskej škole

Dňa 1.6.2022 a 30.6.2022 sa v našej MŠ Linzbothova uskotoční preventívne merania zraku detí, ktorý  je organizovaný Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS).

Tieto bezplatné screeningové merania sú realizované bezdotykovo prístrojom Plusoptix, ktorý dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku detí ako napríklad astigmatizmus, tupozrakosť či škuľavosť.

Meranie je neinvazívne, bezbolestné a nemá žiadne vedľajšie účinky. Samotné meranie trvá iba niekoľko sekúnd.

Cieľom je vytvoriť a zaviesť nový typ nízkoprahovej služby pre deti v predškolskom veku - službu včasnej diagnostiky screeningovým autorefraktometrom Plusoptix.

Pre viac informácií navštívte link  http://www.zdraveocivskolke.sk/

V prípade záujmu kontaktujte učiteľku v triede.

V prílohe nájdete informovaný súhlas a informácie pre rodiča.

• MŠ Linzbothova- Deň detí

Dňa 30.5.2022 doobeda, sa v MŠ Linzbothova uskutoční oslava dňa detí. Pre deti budú pripravené súťažné stanoviská, cukrová vata a vyhodnotenie zberu papiera. Tiež nás navštívi kúzelník, ktorý zabaví deti a ukáže im nové kúzla.

• Hlasujte každý deň

Milí rodičia HLASUJTE

naša škôlka sa zapojila do projektu spoločnosti Kaufland s názvom “Čerstvé hlavičky”, kde spoločnosť Kaufland zabezpečí čerstvú zeleninu a ovocie pre škôlku počas celého ďalšieho školského roka 2022/23

Prosíme Vás hlasujte za našu materskú školu každý deň až do 1.6.2022. Naša škôlka ma určite šancu, keď sa všetci zapojíme.

Link k tejto súťaži:

Aktuálne sme zo škôlok na 6.mieste  a do konca mája je ešte veľa času získať dostatočný počet bodov.

Ďakujeme, kolektív a deti MŠ Linzbothova, Latorická a Dudvážska